Adım adım sağlık

Sağlıklı, verimli, zinde, üretken, başarılı, keyifli, huzurlu ve olabildiğince uzun bir yaşam herkesin ideali. Bu hedefe ulaşmak için yapılması gerekenlerin başında dengeli beslenme geliyorsa ikinci sırada da düzenli fiziksel aktivite var. Gerçek olan şu ki, uygulamada daha az taraftar bulan egzersiz yapmak oluyor. Oysa dengeli beslenme kilo yönetimi konusunda “vadesiz mevduat hesabı” ise aktivite de “vadeli hesap” yerine geçiyor! Yani uzun süreli ve güvenli bir yatırım!

“Ben aslında çok hareketli biriyim!”
Bu tümceyi olgularımızdan çok sık duyuyoruz. Çok katlı evinde sürekli inip çıkanlar, köpeğini gezdirenler ya da hiç yerinde duramayanlardan tutun da günde üç saat spor salonunda çalışanlara, sabah akşam havuzda birer saat yüzenlere varana dek farklı biçemde hareket edenler var.

Avustralya’da yapılan bir araştırma sonucunda, erişkinleri fiziksel aktivite konusunda motive etmenin en iyi yolunun bir “pedometre” yani “adım ölçer” alıp kullanma konusunda heveslendirmek olduğu anlaşılmış. Gayet ucuz ve etkin bir yöntem olarak süratle uygulamaya da konulmuş ve başarılı da olmuş. Attıkları adım sayısını gördükçe somut bir veri elde eden uygulayıcılar deyim yerindeyse “gaza gelmişler”!

Siz de bir adım ölçer edinin!
En kısa zamanda belinize ya da bileğinize takacağınız bir adım ölçer ile günde 10000 adımı hedefleyen bir hareket planı oluşturmanızı öneriyoruz. Sağlık için atacağınız her adımda yolunuz açık olsun!

 
Ana Sayfa Twitter Facebook Twitter Facebook