Adrenalininizi verimli kullanın!

Adrenalin, böbrek üstü (sürrenal) bezlerinden salgılanan bir hormondur. Beyin, kalp ve kaslarda damarları genişletirken ciltte ve sindirim sisteminde daraltır. Kalp atışlarını hızlandırır. Tansiyonu ve kan şekerini yükseltir. Enerji ve canlılık verir.

Adrenalin, keyifli ve bırakılması zor bir alışkanlığa yol açabilir. Verdiği enerjinin baş döndürücü temposuna kendinizi kaptırabilir, yakıtınızın tümünü harcayabilir ve “sıfırı tüketebilir”siniz.

Adrenalin yaşamınıza kolayca girer. Para, şan, sosyal çevre, saygı ve sevgiyi de beraberinde getirir. Ancak, uzun zaman ve yüksek dozda kullanımı bağımlılık yaratır. Adrenalinden daha sağlıklı yakıt türleri de vardır. Daha yavaş, geç etkili, ruhsal haz ve enerji açısından daha verimsiz olmaları nedeniyle çekicilikleri de azdır. Bu nedenle, adrenalininizi kullanmalısınız! Tıpkı bir roket yakıtı gibi patlamaları etkin, enerjisi verimli olduğundan tetikleyici işlevinden yararlanmalısınız. Sonra daha sağlıklı ve güvenli yeni enerji kaynaklarını deneyin: fiziksel aktivite, dengeli ve yeterli beslenme, iyi bir uyku gibi…
 
Ana Sayfa Twitter Facebook Twitter Facebook