Homeopati, Fibromiyalji’ye karşı

Eklem, kas ağrılarınız var. Çeşitli tahlil ve tetkiklerde özgün bir bulgu saptanmadı. Oysa siz kendinizi “bitik” hissediyorsunuz. Belki de Fibromiyalji ile karşı karşıyasınız.

Kas, kiriş (tendon), eklemlerde ağrı, bedenin çeşitli yerlerinde, bastırınca ağrılı noktaların varlığı, yorgunluk, uyku bozuklukları, sindirim sorunları, ishal-kabızlık hecmeleri, koku, ses, ışık türü uyaranlara aşırı duyarlılık gibi belirtileri olan, süreğenleşmiş (kronikleşmiş) bir hastalık olan Fibromiyalji, ilerleyici ve yaşamı tehdit eden boyutta olmayışıyla bilinir. Ancak, günlük yaşamı, verimliliği, konforu derinden etkilemesiyle hastayı çözüm peşinde koşturur. Tedavi ve fizik aktivite, uyku düzeni ile dengeli beslenme gibi bazı kişisel önlemler sayesinde hem Fibromiyalji yakınmaları giderilebilir hem de genel sağlık korunabilir.

Fibromiyalji tedavisinin seçenekleri arasında Homeopati, süreğenleşmiş olgulardaki etkinliği, alevlenmeleri seyreltme özelliği ve yan etkilerinin çok az olması ile yer alabilir. Angustura vera, Hypericum perforatum, Lachnantes tinctoria ve temel homeopatik ilaçlar aracılığıyla bütünsel bir yaklaşım Fibromiyalji’de iyileşme sağlayabilir.
 
Ana Sayfa Twitter Facebook Twitter Facebook